Sukcesja w firmie rodzinnej


O nas

Jesteśmy prawnikami z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Podobnie jak nasi klienci jesteśmy przedsiębiorcami. Od roku 2008 prowadzimy wspólną firmę. Mamy rodziny i dzieci. A zatem, wyzwania przed którymi stają nasi klienci nie są nam obce.

 

Andrzej Polaszek. Jestem radcą prawnym z doświadczeniem menedżerskim. Przez szereg lat pełniłem funkcję członka zarządu kilku spółek handlowych będących firmami rodzinnymi (rodzimy kapitał, właściciel zaangażowany w zarządzanie). Miałem okazję niejako „od kuchni” poznać funkcjonowanie średniej wielkości biznesu. Jako prawnik usytuowany wewnątrz firmy przywykłem do roli „lekarza rodzinnego” – kogoś do kogo przychodzi się z każdym problemem, nawet jeśli jedynie po części ma on charakter prawny. Zajmowałem się zarówno prawem pracy, jak i podatkami, prawem spółek, kontraktami, negocjacjami z kontrahentami. Brałem udział w transakcjach, których przedmiotem był zarówno zakup, jak i sprzedaż przedsiębiorstw, udziałów i akcji. Obsługiwałem procesy inwestycyjne (finansowane min. ze środków UE), a także podziały i przekształcenia spółek. Więcej informacji o mnie znajdziecie Państwo na stronie kancelarii Polaszek & Rosada.

Bartosz Rosada. Jestem adwokatem wyspecjalizowanym w obsłudze prawnej firm. Posiadam duże doświadczenie procesowe. Prowadzę zarówno skomplikowane sprawy gospodarcze, jak i sprawy o charakterze majątkowym niezwiązane z działalnością biznesową. W obszarze moich zainteresowań leży również prawo rodzinne (sprawy rozwodowe, podział majątku, alimenty i spadki). Dzięki temu naszym klientom prowadzącym działalność gospodarczą mogę zaoferować pomoc uwzględniającą zarówno potrzeby firmy, jak i niekiedy bardzo złożone stosunki rodzinne i osobiste. Jako adwokat posiadam również doświadczenie w sprawach karnych, w szczególności o charakterze gospodarczym. Jest to niezwykle istotne, ze względu na postępującą ingerencję prawa karnego w procesy gospodarcze. Więcej informacji o mnie znajdziecie Państwo na stronie kancelarii Polaszek & Rosada.